streda , 20 január 2021
Aktuálne novinky

KL Racing na Dobšinskú zimu s trojicou mušketierov

Zatiaľ čo na januárovej Rally Sigord reprezentovala KL Racing Rally Team iba jedna súťažná posádka, na Dobšinskej zime 2017 sa slovenský rally tím predstaví hneď s trojicou súťažiacich.

Sú iba dve podujatia v roku, keď jeden z najlepších slovenských okruhových jazdcov, Štefan Rosina opúšťa okruhové vozidlo a presadá do čistokrvného rally špeciálu. Tými podujatiami sú novembrová Auto Show a od minulého roka už aj Dobšinská zima. A presne tak isto to asi bude aj v tohtoročnej sezóne, keďže už počas nadchádzajúcej soboty si Štofiho jazdecké umenie budú mať možnosť naplno vychutnať diváci v Dobšinej. Kto sa posadí k Štofimu do Mitsubishi Lancer EVO IX na miesto spolujazdca, dnes ešte netušíme, jedno je však isté, Štefan Rosina si jazdu na pneumatikách s hrotmi bude určite poriadne užívať.

Aj druhé vozidlo Mitsubishi Lancer EVO IX vo farbách KL Racing Rally Teamu bude určite priťahovať pohľady všetkých divákov v Dbšinej. Bodaj by aj nie, veď v jeho útrobách sa o čo najlepší výsledok bude snažiť dvojica, ktorá dojazdila v konečnom poradí  minuloročného slovenského rally šampionátu na piatom mieste absolútneho poradia a navyše boli tretími najrýchlejšími Slovákmi, čiže Tomáš Kukučka a Peter Vejačka.

Trojicu súťažných posádok KL Racing Rally Teamu doplní rovnako dobre známa dvojica Pavol Cireň – Lucia Laurincová, ktorí sú už ako jediný v tomto roku aspoň trochu rozjazdení, keďže sme ich mali možnosť sledovať aj na už spomínanej januárovej súťaži. Aj v Dobšinej sa rovnako ako na Sigorde predstavia v spolupráci s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO IX.

Podujatie Dobšinská zima 2017 štartuje už počas nadchádzajúcej soboty, čiže 4.februára 2017. Ako už samotný názov podujatia naznačuje, centrom tejto zimnej rally súťaže bude mesto Dobšiná.

Miro Majláth

Pridajte Váš komentár

komentárov