streda , 20 január 2021
Aktuálne novinky

Od 25. do 28. októbra budeme svedkami veľkej udalosti vo svete motoristických športov. V Španielsku sa totiž uskutoční rally pod názvom Rallyracc Catalunya – Rally de España. Medzi účastnými vozidlami by sa mal objaviť aj model Polo R5 z dielne Volkswagen. Nemecká automobilka už síce v apríli vyhlásila, že by sa predposlednej súťaže sezóny mohla zúčastniť; prekvapením však zostáva, že by do súťaže mali umiestniť až dve vozidlá.

Účasť Volkswagenu na španielskej rally je už oficiálne potvrdený

Rally preteky so zmiešaným povrchom budú pre automobilovú novinku z dielne Volkswagen debutovou udalosťou a pre VW budú predstavovať prvý náhľad súťažného modelu Polo R5 na World Rally Championship (Svetový rally šampionát). Ide o udalosť, ktorá pre fanúšikov nie je zaujímavá len kvôli autám, motorom a jazdcom, ale aj vďaka možnosti online stávkovania na výsledky, ktoré sú pre mnohých kvôli zaujímavým kurzom veľmi atraktívne. Taktiež to bude prvýkrát, čo sa VW objaví na Svetovom rally šampionáte od ich odstúpenia v roku 2016. Oficiálne to potvrdil už aj Sven Smeets, riaditeľ motoristických športov. Sám tiež povedal, že budú súťažiť na španielskej rally s dvoma autami. Ich cieľom je vraj demonštrovať súťaživosť nového Polo R5 na najvyššej úrovni a na rôznorodých povrchoch.

V hre sú minimálne dve známe mená

Súťažné kilometre ale, samozrejme, nebudú prvými, ktoré nové Polo R5 na cestách absolvuje. Do svojho prvého štartu, ktorý sa uskutoční na pretekoch budúci mesiac, bude mať auto za sebou už 10-tisíc testovacích kilometrov. Automobilka síce stále nepotvrdila, ktorí jazdci budú v Španielsku za volantom, no úradujúci šampión WRC 2 (Svetový rally šampionát 2), Pontus Tidemand, aj predošlý šampión M-Sport WRC, Eric Camilli, sa silne spájajú s touto príležitosťou. Dôvodom je, že obaja nedávno absolvovali testovacie jazdy. Nemecký výrobca áut dokonca už aj predal 15 vozidiel zákazníkom do Rakúska, Belgicka, Fínska, Talianska, Paraguaju, Portugalska a Švédska. Z testovacích jázd Polo R5 už existujú aj videá. Vďačíme za ne fanúšikom Svetového rally šampionátu, Lucovi Rallymu a Dimitrisovi Roumelisovi, ktorí autá vyskúšali na rôznych povrchoch a svoje výkony tiež patrične zaznamenali.

Pridajte Váš komentár

komentárov