streda , 20 január 2021
Aktuálne novinky

Aprílový MX cup v Brne

Prvé okruhové preteky v Brne máme úspešne za sebou a tak je čas na pár viet.

581O4383
Závodné ráno začalo už klasicky presunom z ubytovne na autodrom. V noci si fajne popršalo a hoci sme na to boli pripravení a Mazda zabalená do novej autoplachty, ktorá sa na diaľnici roztrhla z každej strany a dodatočne bola zpáskovaná zhora zdola, nebola až taká vodeodolná ako mala uvedené. Sedačka nepohrdla dažďom a schuti sa napila. Na druhú stranu malo pršať aj počas dňa tak sme zaviedli igelitkový poťah a a tvárili sa, že sa nič nestalo.

581O6210
Prvý extra tréning bol nakoniec jediný mokrý výjazd na trať. Po pár kolách som registroval slabnúce brzdy aj s doprovodným smradom. Príčinu sme nezistili, ale v druhom tréningu sa už správali normálne. Na kvalifikáciách budem ešte musieť popracovať, obe som totiž dokázal vytiahnuť iba na piate miesto. Prvú zčasti chybnými tlakmi v pneu, druhú zas trochu aj pre spojenie tried a zavadzanie si na trati, ale to vychytáme všetko ešte.

581O4608
Samotné preteky sa mi podarilo vylepšiť pozície na druhé a štvrté miesto. Až pár kôl pred koncom posledných pretekov som mal problém bojovať vážnejšie. Môže však byť, že na chybe boli skôr prehriate pneu ako problém s brzdami, keďže už bolo slnko, chcelo to asi zvoliť trošku iný prístup ako v prvých pretekoch. Každopádne len ťažko sa hľadajú slová aká to bola zábava. Jednak MX-5 je fakt fenomenálne vozenie a svojou nervoznejšou povahou jej treba načúvať aj napriek pomerne nízkemu výkonu a potom zásluhou neustáleho miešania poradia kôli vyrovnanosti jazdcov, čo najlepšie potvrdzuje fakt, že druhé preteky po vyše dvadsiatich minútach došlo do cieľa päť áut v necelých troch sekundách…

581O6463

Pridajte Váš komentár

komentárov