štvrtok , 24 január 2019
Aktuálne novinky

KESKOMOBILE AUTO SHOW s veľmi zaujímavými menami na štarte

Orechová Potôň, 9. november 2017 – Záverečné podujatie motoristickej sezóny na okruhu SLOVAKIA RING ponúkne divákom zaujímavý motoršport. Na trať atraktívnych rýchlostných skúšok, ktoré budú takmer celé viditeľné z tribúny, sa vydajú aj veľmi zaujímavé mená.
Množstvo aktuálnych, nových či niekdajších držiteľov majstrovských titulov sa podarilo organizátorom prilákať na exhibičnú rely KESKOMOBILE AUTO SHOW SLOVAKIA RING 2017. Za všetky spomeňme veterána slovenského motoristického športu Igora Drotára, ktorý má za sebou 40-ročnú kariéru na rely súťažiach či kopcoch, no aj dnes jeho jazdecké umenie i schopnosť získať si divákov sú etalónom pre jeho nasledovníkov.


Možnosť vyskúšať si súťažné auto pravidelne využíva aj náš najlepší okruhový pretekár Štefan Rosina. Štofi už zavesil pretekárske topánky na klinec, no zo svojho umenia za volantom určite nič nezabudol. Príďte sa o tom presvedčiť sami, jeho nesporný talent ho bude radiť medzi favoritov na celkový triumf.
No medzi jeho súpermi budú aj také esá súčasnej stredoeurópskej rely scény, ako vlaňajší vicemajster sveta juniorského WRC Martin Koči, ktorý do poslednej súťaže v Košiciach bojoval o slovenský súťažný titul. Napokon ho nezískal len veľmi tesne, skončil druhý s rovnakým počtom bodov ako Čech Pavel Valoušek, ktorý sa takisto chystá na SLOVAKIA RING. Celoročným súperom týchto dvoch rýchlych pánov bude aj Poliak Grzegorz Grzyb vo farbách tímu RUFA Sport.
Táto stajňa posiela na náš prvý permanentný pretekársky okruh hneď tri vozidlá, z ktorých najmä Audi Quattro S1 bude pútať pohľady všetkých divákov a milovníkov rely. Naposledy s ním Milan Troška potešil oko obecenstva na Rally Legend v San Marine a teraz nevynechá ani prvé zo série tzv. voľných podujatí pod hlavičkou SAMŠ – rely KESKOMOBILE AUTO SHOW na SLOVAKIA RINGU.
Na štarte nebude chýbať ani víťaz FIA Trofeje Zóny stredne Európy a Majster SR 2017 Miro Pospíchal, rovnako víťazi slovenských titulov v rely Peter Gavlák (trieda 3) a Martin Kysucký (Trieda 6 a 2WD).


V piatok je na SLOVAKIA RINGU určený spoznávaniu trate a tréningom. Tri rýchlostné skúšky sa pôjdu v sobotu, so štartom o 9:00. Najmä tá tretia, posledná, bude pre divákov najzaujímavejšia. Bude totiž braná ako exhibičná, bez nutnosti hľadieť na čas. A tak sa môžeme tešiť na divoké prejazdy „pre divákov“.
Ďalšie informácie nájdete na www.slovakiaring.sk
Okruh SLOVAKIA RING / Areál SLOVAKIA RING
SLOVAKIA RING je profesionálny pretekársky okruh s licenciou FIA 2. stupňa, jediný svojho druhu na Slovensku. S celkovou dĺžkou 5 922 m sa radí medzi najdlhšie v Európe. Kvalitatívnymi a bezpečnostnými parametrami vytvára okruh zázemie nielen pre prestížne svetové šampionáty pod hlavičkou FIA. Od roku 2010 prináša podujatia pre profesionálnych jazdcov, amatérov aj širokú verejnosť.
SLOVAKIA RING v Orechovej Potôni predstavuje jedinečný areál na Slovensku. Na jednom mieste ponúka možnosť jazdiť na motoristickom okruhu, zdokonaliť sa v škole bezpečnej jazdy, vyskúšať si off-road jazdu vo vynovenom areáli a užiť si relax v hoteli. Súčasťou širšieho areálu je aj nový Malkia Park, útočisko pre exotické zvieratá, otvorený aj pre verejnosť. Pre všetkých, ktorí si chcú preveriť a zdokonaliť svoje jazdecké zručnosti či už na aute alebo motocykle, je pripravené profesionálne CENTRUM BEZPEČNEJ JAZDY s najmodernejším tréningovým cvičiskom v strednej Európe. Po aktívnom výkone si môžete dopriať výdatný obed či večeru v reštaurácii Ring a Hoteli Ring***, ktorý ponúka komfortné ubytovanie a wellness centrum so saunami a bazénom.

Pridajte Váš komentár

komentárov