streda , 20 január 2021
Aktuálne novinky

Miki Čambal po Jankovom vŕšku v predstihu slovenským majstrom

Racing-shop.sk Team, Miki Čambal a Citroën Saxo odchádzali z podujatia Autopola Jankov vŕšok 2018 spokojní. Bodaj by aj nie, veď im po tomto podujatí v predstihu patrí titul majstrov Slovenska v triede E1-1600.

Celý príbeh sa začal odvíjať už na prvom podujatí tohtoročnej sezóny, v Rechbergu, kde si Miki na svoje konto pripísal plný počet bodov. V Zaluži síce prvý deň pretekov kvôli drobnej technickej poruche neabsolvoval, zato druhý už opäť bral maximálny počet bodov. A takýto priebeh mali aj všetky ďalšie podujatia, pričom pred podujatím Autopola Jankov vŕšok 2018 bola bilancia Mikiho Čambala jedinečná. Deväť víťazstiev z celkovo desiatich možných pokusov. Jedno druhé miesto, ale aj jedno víťazstvo pridal aj na Jankovom vŕšku. Tieto posledné body stačili navyše na to, aby Mojmír Čambal získal v poradí už druhý majstrovský titul v triede E1-1600.

„Na Jankov vŕšok veľmi rád chodím, je tu vždy perfektná organizácia, výborná divácka podpora, ale aj nádherná trať. Nájsť tu však to správne nastavenie auta je nesmierne náročné. V sobotu to bolo druhé miesto so stratou iba dve desatiny sekundy, v nedeľu víťazstvo. To bolo o to sladšie, že už štyri preteky pred koncom som potvrdil zisk majstrovského titulu v triede. Rád by som aj touto formou poďakoval partnerom za podporu a dôveru a samozrejme moja vďaka patrí hlavne manželke a celej rodine,“ povedal Miki Čambal po pretekoch Autopola Jankov vŕšok 2018.

Do konca sezóny Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu ostávajú ešte dva pretekárske víkendy. Ten prvý sa uskutoční už o dva týždne na podujatí Ústecká 21 v Čechách a posledné začiatkom mesiaca september už tradične na Ostrej Lúke pri Zvolene. Či sa Miki Čambal zúčastní oboch týchto podujatí, to uvidíme až na ich štarte.

Miro Majláth

Pridajte Váš komentár

komentárov