nedeľa , 17 február 2019
Aktuálne novinky

Nuda v Brne? Tentokrát učite nie

Prvý májový štvrtok sa na Masarykovom okruhu v Brne uskutočnil tretí diel Slovenského okruhového pohára. Na štart sa postavilo 65 jazdcov, (zatiaľ najviac v doterajšom priebehu sezóny) na ktorých čakala 4503 metrov dlhá trať, v krásnom prostredí nedaľeko Brna.

581O7773

Krásne počasie, teploty nad 20 stupňov a plné depo sľubovali zaujímavé a atraktívne preteky. Počas celého súťažného dňa sa na trati stále niečo dialo, či už zaujimavé súboje o každú stotinku, jeden požiar súťažného vozidla, konkrétne Toyota Celica Štefana Kuštára a zopár výletov mimo trať, našťastie bez velkých škôd a o veľkom šťastí v nešťastí sa dá hovoriť najmä v prípade Rudolfa Machánka a jeho krásneho Mercedesu SLS AMG GT3, ktorý dostal vo veľkej rýchlosti na výjazde na cieľovú rovinu defekt a jeho auto len tesne minulo pit wall.

IMG_3193

Celkovo ale preteky prebiehali bez väčších problémov a aj napriek pár zdržaniam kvôli odstraňovaniu aut z trate sa organizátorom podarilo dodržať časový harmonogram takmer na minútu presne. Jediné čo mne na týchto pretekoch chýba sú diváci, ale to je daň za to že sa jazdí počas pracovného týždňa. Na druhej strane to má zasa veľkú výhodu, že jazdcom stači na celý seriál šesť dní dovolenky a ešte im zostanú voľné víkendy s rodinou.

581O8631

Súťažiaci majú za sebou polovicu sezóny, počas ktorej absolvovali tri súťažné dni na troch okruhoch v troch krajinách. Teraz na nich čaká takmer dvojmesačná pauza a druhá polovica sezóny začne až začiatkom júla na maďarskom Pannonia Ringu. Počas tejto prestávky prinesieme viacero zaujímavých rozhovorov a zhrnutie prvej polovice sezóny. Výsledky z Brna môžete nájsť v odkaze pod článkom.

581O7496

http://www.okruhy.sk/data/vysledky/brno-752015-vysledky.pdf

Pridajte Váš komentár

komentárov