štvrtok , 21 január 2021
Aktuálne novinky

Pretekári SOP testovali na Slovakia Ringu

rsbanner

Sezóna Slovenského Okruhového Pohára sa nezadržateľne blíži a organizátori sa rozhodli, že pretekárom umožnia vyskúšať si techniku ešte pred prvým podujatím. Ako testovací deň zvolili Veľký piatok, teda 25. marec, kedy mohli jazdci prísť na Slovakia Ring a po zime sadnúť do svojich áut. Účelom testovania nebolo hnať sa za čo najlepšími časmi, ale preveriť techniku, zistiť kde sú ešte rezervy a pripraviť sa na sezónu.

Pretekári boli rozdelený do dvoch skupín, v prvej skupine A jazdili autá, ktoré dokážu na Slovakia Ringu dosiahnuť čas pod 2:30, v skupine B potom autá s časmi nad touto hranicou. Každá skupina mala na trati vyhradené osem polhodinových okien, kedy mohli ísť na trať, inak povedané pretekári mali možnosť na dráhe stráviť až 4 hodiny!

V príjemnej atmosfére, ktorá vládne na podujatiach Slovenského Okruhového Pohára si mohli pretekári nechať zvážiť autá na profesionálnej váhe, kde zistili, ako je rozložená hmotnosť medzi jednotlivé kolesá. Jazdci si nenechali testovanie ujsť a na okruhu sa ich zišlo vyše 50. Na Slovakia Ringu sme mohli obdivovať autá z každej triedy, ktorá je v Slovenskom Okruhovom Pohári zastúpená. Od Cupových áut ako napríklad Lotus Elise, či Mazda MX-5 Cup, cez Hondy CRX, Suzuki Swift, Škody Octavia v rôznych úpravách, Renault Clio, nespočetné množstvo BMW, Seaty Leon Cup Racer, až po Porsche 911 GT3.

Veríme, že pretekárom i návštevníkom sa testovací deň na Slovakia Ring páčil a tešíme sa na ďalšie stretnutie, tentoraz už na prvých pretekoch 14. apríla 2016 na Masarykovom okruhu v Brne.

Pridajte Váš komentár

komentárov