streda , 20 január 2021
Aktuálne novinky

Púchovský MBH Racing Rally Team práve začína

V úvode tohto článku nám dovoľte predstaviť sa. Sme skupina nadšencov rally a motoršportu, ktorej nestačilo navštevovať podujatia z pohľadu diváka a preto sme sa rozhodli v rámci občianského združenia založiť združenie pod oficiálnym názvom MBH Racing Rally Team, (ďalej len MBH RRT). Naše združenie vzniklo oficiálne dňa 7. mája 2013. Dňom registrácie sa dali veci do pohybu a klub MBH Racing Rally Team začal vyvíjať aktivitu v oblasti jeho funkčnosti.

Časť vedenia MBH RRT pochádza z Púchova a časť z jeho okolia. Ak sa vrátime späť do minulosti, práve mesto Púchov sa každoročne spolupodielalo na organizácii podujatia s puncom najvyššej európskej kvality pod názvom Rally Matador Tatry. Práve toto podujatie nám dodalo prvotný impulz a inšpirovalo nás do budúcna založiť si vlastný “Rally Team”.  Nakoniec padlo rozhodnutie za jedným stolom a rozhodli sme sa s odstupom času aj napriek náročnosti tohto projektu pustiť sa do práce a priniesť späť na Považie už dávno zabudnutý šport.

“Po dlhých rokoch nás opäť združil tento nádherný šport. Svojho času sme aktívne spoločne navštevovali rôzne podujatia v blízkosti stredného Považia, ako Rally Matador Tatry, Vsetín, alebo Vallašská Rally a rôzne. Avšak cítili sme, že nám to nestačí a chceli by sme viac no sám som čakal na vhodnú príležitosť zaloziť si vlastný Rally team a zároveň vrátiť strednému Považiu spomienky na tento zabudnutý šport, ktorý u nás v minulosti každoročne figuroval,” komentoval jazdec MBH RRT, Anton Martinko.

DSC_0599

Touto cestou by sme Vám s radosťou chceli predstaviť naše súťažné vozidlo Škoda Felicia s objemom 1.3. Aktuálne vozidlo prechádza kompletnou renováciou a úpravami podľa potrieb posádky.

” Vozidlo neustále zlepšujeme výhradne v našej réžii, čo je pre nás časovo aj finančne náročné. Práve tieto skutočnosti nás trošku časovo zdržali v naších plánoch. Avšak veríme, že už o krátku chvíľu  dokážeme autu poskytnúť prvé skušobné a súťažné kilometre.” Prezradil technický manažér MBH RRT, Juraj Hanták.

„Ako už Juraj spomínal, je náročné v dnešnej dobe financovať takto drahý šport. Avšak som optimista a verím, že aj napriek tomu sa nám podarí tento projekt pozitívne rozbehnúť. Nemenej dôležitou úlohou nášho združenia je snaha dostať tento zaujímavý šport aj medzi mladých ľudí, preto aktívne hľadáme ďaľších členov do nášho združenia a zároveň rozširujeme náš kolektív. V dohľadnom čase plánujeme rozbehnúť Klub MBH Racing, v ktorom bude možne aktívne využívať zaujímavé výhody v rámci členstva v našom združení,” komentoval predseda MBH RRT, Rastislav Babuša.

 

Autor: Rastislav Babuša

Foto: MBH Racing

Pridajte Váš komentár

komentárov

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.