Legenda Audi Qattro – WRC návrat

Legendárne Audi Qattro by sa môhlo vrátiť na trate Majstrovstiev Sveta v Rally, šampionátu WRC. Nový projekt výrobca spustil na čele s Mattiasom Ekströmom.

Novovzniknutý tím EKS JC aktuálne vyvíja vozidlo špecifikácie Rally-2 Quattro A1, vozidlo, ktoré by mohlo konkurovať v kategóriách WRC2 a WRC3.

Automobil bol vyrobený podľa platných predpisov FIA v spolupráci s juhoafrickou spoločnosťou Rally Technic a tím tvrdí, že je automobil vhodný zaradiť sa do svetového šampionátu WRC.

“Keď bola uvedená na trh nová generácia Audi A1, vedeli sme, že chceme niečo z tohto auta vyťažiť. Keďže každý kto ma pozná vie, akú vášeň v sebe mám týkajúc sa Rally, bola iba otázka času kým sa pustíme do projektu.” uvádza Mattias Ekströmom.

Auto je pripravené. Zostáva však pred nami množstvo práce ohľadom nastavenia. Musíme odjazdiť niekoľko testovacích kilometrov a vyhodnotiť všetky získané informácie. Nemáme však k dispozícii žiadny stanovený dátum, no je zrejmé, že tento špeciál uvidíme na súťažných tratiach na prelome jari prípadne leta.”

Špeciál je aktuálne plne v našej réžii a len pre naše použitie, avšak keď budeme pripravený a spokojný, budeme ho prenajímať a predávať záujemcom.” dodal Ekström.

Tento špeciál má pohon všetkých štyroch kolies, preplňovaný motor s objemom 1.6l. Táto kombinácia zabezpečí divokých 263k. Samozrejmosťou je sekvenčná päťstupňová prevodovka.

Manažér tímu EKS JC Joel Christoffersson že testovanie bude uskutočnené na snehu a pochopiteľne na kombinácii asfalt-šotolina.

“Bývalí FIA WRC Junior šampión Emil Bergkvist bol poverený ako vývojový jazdec s ktorým v blízkom čase nadviažeme spoluprácu ohľadom testovania. V sezóne 2021 plánujeme účasť na vybraných lákálnych a národných podujatiach.” vysvetľuje Christoffersson.

Riaditeľ Rally Technic, Chris Coertsee neskrýva svoje nadšenie tohto nádejného projektu. “Rally-2 poskytuje všetkým konkurentom spravodlivú rovnováhu medzi cenou a výkonom, no v tomto prípade je kombinovaná aj s legendárnou značkou a so slávnym bodykitom.”

Zdroj: wrc.com

Preklad: Rastislav Babuša

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *