Majstrovstvá SR v digitálnom motoršporte už o dva týždne

Začína sa nová sezóna slovenského šampionátu simracerov v triedach TCR a GT3.

Po úspechu vlaňajšieho ročníka historicky prvých slovenských majstrovstiev v pretekoch na počítačových simulátoroch zorganizuje občianske združenie Digital Motorsport SK v spolupráci s komunitou Onlineracing.eu 2. ročník Majstrovstiev Slovenskej republiky v digitálnom motoršporte. Najnovšia športová disciplína v portfóliu Slovenskej asociácie motoristického športu (SAMŠ) zaznamenáva rozmach práve v dobe protiepidemických opatrení, ktoré zastavili organizáciu športových podujatí v Európe. Najlepší simraceri si tak môžu zmerať sily na virtuálnych tratiach so skutočnými pretekármi, pre ktorých je digitálny motoršport skvelým doplnkom tréningu.

Druhé Majstrovstvá SR v digitálnom motoršporte sa rozšíria na dve skupiny: popri obľúbenej triede GT3, s ktorou sa pretekalo aj v roku 2020, pribudne nemenej populárna trieda TCR. Cestovné vozidlá na ôsmich európskych okruhoch prevetrajú jazdci v rámci simulátora Raceroom Racing Experience v dvoch 30-minútových šprintoch. Trieda GT3 v licencii od Stéphane Ratel Organisation je zasa skvele spracovaná v simulátore Asetto Corsa Competizione; dvojčlenné posádky budú bojovať v 60-minútových pretekoch. 

Kalendár Majstrovstiev SR v digitálnom motoršporte 2021 je rozložený na 8 mesiacov (od marca do októbra) a pozostáva z ôsmich podujatí TCR (16 jázd) a ôsmich pretekov GT3. Víťazi celkového poradia sa budú môcť pochváliť titulom Majstra SR v digitálnom motoršporte pod hlavičkou SAMŠ. A navyše dostanú set športových pneumatík Davanti od MZPneu.

Vlani sa z titulu absolútneho Majstra SR mohol tešiť Bence Bánki, ktorý vyhral aj hodnotenie šprintov. Vytrvalostné preteky ovládol v tesnom súboji Peter Nemsila, ktorý už má na svojom konte aj víťazstvo v Inter Cars MX-5 Cupe na reálnych okruhoch. Aj to je dôkaz toho, že digitálny a reálny motoršport sú úzko prepojené a jeden dopĺňa druhý. Dňom 1. marca 2021 bolo na webstránkach digitalmotorsport.sk spustené prihlasovanie jazdcov do šampionátu. 

Priame prenosy z pretekov MSR v digitálnom motoršporte bude vysielať Digital Motorsport TV na svojom YouTube kanáli, ktorý do svojho vysielania pridá aj Teatro TV, dostupné u lokálnych TV prevádzkovateľov po celom Slovensku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *