Na slovíčko s Tomášom Ondrejom

V dnešnom krátkom rozhovore pre portál race.sk, aj keď na poslednú chvíľu, nakoľko podujatie 48. ročník Rallye Tatry Slovakia 2021 už klope na dvere, obetoval svoj voľný čas nepochybne talentovaný jazdec, rodený Rožňavčan Tomáš „Srnka“ Ondrej.

Tomáš, v roku 2016 si sa stal absolútnym víťazom Rally Tatry. V zozname prihlásených na 48. ročník Rallye Tatry Slovakia figuruje posádka Ondrej – Slovák. Blíži sa teda piate jubileum od posledného najvyššieho víťazstva na tomto podujatí. Plánuješ zopakovať tento úspech?

V neposlednom rade sa chcem poďakovať za podporu spoločnosti pt Petroltrans, že prejavila naďalej vo mne dôveru a že má podporila na túto súťaž, za čo jej ďakujem. Samozrejme tí, čo má poznajú vedia že na preteky sa nechodím len zúčastňovať. Pochopiteľne sa pokúsime vyhrať a urobíme preto všetko, čo sa len bude dať a bude v našich silách.

Podpisová Autogramiáda, Tomáš “Srnka” Ondrej ( v strede)

Predstavíš sa pod Tatrami s najmodernejšou technikou ŠKODA Fabia Rally 2 EVO za podpory pt PETROLTRANS Rally Team. Patríš zaručene ku ašpirantom na stupienok určený pre víťazov. Dovolím si povedať, že Rallye Tatry sú pre teba známe trate a patríš ku pravidelným súťažiacim. Ako sa cítiš pred Rallye Tatry a všeobecne pred tvojím prvým tohtoročným podujatím v sezóne?

Rally Tatry je veľmi pekné a náročné podujatie, na ktorom sa vždy rád zúčastňujem. Samozrejme konkurencia opäť raz bude veľká, ale ako som už spomínal, pokúsime sa pobiť o víťazstvo.

Od posledných ročníkov mi nie sú známe výrazné zmeny týkajúc sa rýchlostných skúšok. Jediným najväčším nepriateľom sa môže stať zlá voľba pneumatík v kombinácii s vrtkavým počasím, čo je pre akékoľvek aktivity v okolí Tatier v skutku charakteristické. Toto by ale teba prekvapiť nemalo, máš aj napriek týmto faktom pripravené nejaké záložné „zbrane“ prípadne tímovú taktiku?

Niečo naplánované určite mám, bez ohľadu na situáciu, avšak budem rád, keď si taktiku budú musieť upravovať súperi kvôli nám a nie my kvôli ním. 🙂

Uplynulá sezóna aj napriek nepriaznivým podmienkam pre disciplínu Rally ti umožnila niekoľko štartov na domácej i zahraničnej pôde. Za posledné sezóny si ale svoju účasť na podujatiach výraznejšie obmedzil. Čo sa odohráva v hlave Tomáša Ondreja pre najbližšiu sezónu, prípadne blízkej budúcnosti?

Celý svet má a dúfam, že už len mal s nešťastným vírusom čo dočinenia. Dúfam ale, že toto je už za nami a pevne verím, že aj práve teraz tu presvedčíme našich partnerov, že my sme tí praví, konkurencie schopní, hrdo prezentovať teamové farby a naďalej budeme pokračovať v celej sezóne.

Pozbieral si za tie roky nepochybne stovky zážitkov. Ktorý, ako prvý ťa napadne v tejto chvíli, s ktorým by si sa nám zdôveril?

Pre mňa asi najväčší zážitok bola Rally Rožňava, keď sme skoro vyhrali aj napriek časovej penalizácii. No žiaľ v poslednej rýchlostnej skúške nám odišli pneumatiky a 2x sme vyleteli, následkom toho sme ukončili podujatie na 4. pozícii. Ale v tom čase každý vedel, že ani 20 sekundová strata nás nezastaví pred tým, aby sme „zahodili rukavice“. Škoda je len tá, že penalizácia bola úplne absurdná a pri jej dokazovaní sa prejavilo “krásne zdravé jadro “. 🙂

Tomáš, Škoda Fabia WRC, kráľovská trieda, úžasne tvarované boleslavské krivky. Pomohla ti neraz vybojovať umiestnenie, avšak je už táto WRC kapitola pre teba uzatvorená?

Wrc je Wrc!

Kým nezažiješ nepochopíš… Ak už zažiješ, prestaneš chápať…

WRC pre mňa nikdy nie je uzavretá kapitola, momentálne je to tak ako je. No pevne verím, že budeme prvý tím, čo predstaví verejnosti to správne WRC.

Veľmi pekne ti ďakujem za tvoj čas a prajem veľa úspešných súťažných kilometrov.

Autor článku: Rastislav Babuša

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *