RALLYE TATRY SLOVAKIA SA HLÁSI O SLOVO

Organizátori z AOS klub Poprad plánujú usporiadať najstaršiu slovenskú rally v pôvodnom termíne koncom mája. Pripravovaný 48. ročník RALLYE TATRY SLOVAKIA figuruje v kalendári s dátumom 28. – 30. mája 2021. Zatiaľ čo v minulom roku sa populárna súťaž s centrom v Poprade kvôli celosvetovej pandémii COVID-19 a opatreniam Vlády slovenskej republiky neuskutočnila ani v odloženom septembrovom termíne, tento rok popradskí organizátori veria, že situácia bude priaznivá a súťaž sa za dodržania prísnych epidemiologických opatrení a vládnych nariadení uskutoční v pôvodnom termíne.


Medzinárodná automobilová súťaž bude zaradená pod hlavičkou Medzinárodnej automobilovej federácie FIA ​​do seriálu Zóny strednej Európy v rally (FIA CEZ) vrátane zónového šampionátu historických automobilov (FIA CEZ H). Ďalšími súťažami budú Majstrovstvá Slovenska v rally (MSR), Majstrovstvá Slovenska v rally historických vozidiel (MSR HA), Slovenský rally Pohár (SRP), Rally legend (RL) a Slovenská trofej pravidelnosti rally historických automobilov (ST PAV HP). „Pozorne sledujeme aktuálnu situáciu ohľadom pandémie. Z hľadiska vývoja na Slovensku to vyzerá, že koncom mája bude situácia viac priaznivá a mnohé opatrenia sa v tejto dobe už uvoľnia. Je predpoklad, že preteky sa uskutočnia v pôvodnom termíne. Intenzívne komunikujeme s RÚVZ a príslušnými orgánmi. Pevne veríme, že na svoje si prídu aj diváci. Ak to situácia nedovolí, zaistíme pre fanúšikov on-line prenos z vybraných miest rýchlostných skúšok,“ uviedol Ing. Stanislav Hanzeli, predseda organizačného výboru a riaditeľ rally.

Už teraz je isté, že organizátori budú od súťažných posádok, vrátane mechanikov v servisnom areáli, vyžadovať negatívny test na Covid-19. „Antigénové testy budú povinné pre všetkých priamych účastníkov rally. Bližšie podrobnosti upresníme v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva pred konaním pretekov. V žiadnom prípade nechceme, aby sme dali podnet k prípadnému vytvoreniu ohniska ochorenia koronavírusom. Naším hlavným záujmom je zdravie a spokojnosť všetkých zainteresovaných osôb na podujatí,“ dodal Hanzeli. Organizátori z AOS klub Poprad majú v pláne opäť zorganizovať dvojdňovú súťaž. Podujatie zaradené do kalendára Majstrovstiev Slovenska v rally (MSR) sa pôjde ako dvojetapová rally. Rýchlostné skúšky naplánované v okresoch Poprad a Spišská Nová Ves svojou náročnosťou preveria pripravenosť štartového poľa.


V piatok 28. mája prebehne administratívne a technické preberanie a potom slávnostný štart na Námestí sv. Egídia pred OC Forum v Poprade, kde bude v nedeľu 30. mája aj vyhlásenie výsledkov súťaže. Na sobotňajšiu noc je pripravený divácky atraktívny mestský nočný okruh. Podrobnosti ohľadom trate uverejníme neskôr. Riaditeľstvo súťaže bude v osvedčených priestoroch Národného tréningového centra (NTC) Poprad, servisné parkovisko bude premiérovo situované na nových parkoviskách pri futbalovom štadióne NTC Poprad. „Organizačný výbor rally pracuje na plné obrátky. Pripravujeme kvalitnú súťaž a veríme, že v Poprade opäť privítame zaujímavé a početné štartové pole,“ povedal Bc. Peter Oravec, tajomník rally a člen Rally komisie SAMŠ.

Na predošlý neuskutočnený ročník sa prihlásilo spolu 67 posádok a tento počet by popradských organizátorov potešil aj teraz. „Doba je zložitá, ale veríme, že súťažné tímy, nielen zo Slovenska, si cestu do Popradu nájdu. V susedných krajinách sa veľa pretekov ešte nekoná. Štartové pole nad uvedený minuloročný počet prihlásených by nás príjemne prekvapilo,“ objasnil riaditeľ Hanzeli. V najbližších dňoch budú zverejnené osobitné ustanovenia súťaže, kde sa objavia ďalšie podrobnosti k popradskej rally. Neskôr bude spustené aj elektronické prihlásenie pre posádky prostredníctvom webovej stránky www.sams-asn.sk.


Súčasťou pretekov bude samostatné kvalifikačné podujatie FIA Európska trofej v rally pravidelnosti historických automobilov (FIA Trophy for Historic Regularity Rallies) pod názvom 2. RALLYE TATRY SLOVAKIA REGULARITY a takisto 4. GREEN RALLYE TATRY SLOVAKIA, jazdy pravidelnosti vozidiel s elektrickým a hybridným pohonom.
Ďalší spravodajský servis v rámci 48. Rallye Tatry Slovakia 2021 prinesieme v nasledujúcich tlačových správach. Uverejnené budú postupne na oficiálnej webovej stránke www.rallyetatry.sk a na facebookovom profile tatranskej rally.

V Poprade 11. apríla 2021 Roman ORDELT

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *